Zatürre Bitkisel Tedavi

Zatüre akciğer dokusunun iltihaplanması durumuna denir.Mikroplar nefes solumuyla akciğerden içeri girerek vücut direncine ve başka herhangi bir hastalık olup olmamamasına göre akciğerde hafif ağrı ile birlikte enfeksiyon ortaya çıkar.Zatürre çocuk ölümlerine yol açan hastalıkların en başında gelir.Çocuklarda 1-2 yaşlarında enfeksiyon okul çağında ise bakterilerden dolayı olur.

Zatürre olup bunu atlatan kişi tekrardan zatürre olma olasılığı her zaman bulunur.Çünkü zatürreye neden olan çok çeşitli mikroplar vardır.

Zatürenin çok çeşitli ve farklı belirtileri bulunur.Küçük çocuklarda yüksek ateş, halsizlik, beslenme sorunu ve öksürük ile başlar.Bir daha büyük çocuklarda titremeyle birlikte ateş, kusma, artarak devam eden balgamlı öksürük,karnın ağrıması gibi farklı belirtileri bulunabilir.

Zatüre Kolay Bitkisel Çözümler:

*3-4 bardak suyla 1 bardak limon suyu karıştırılarak günde 3-4 bardak içilir.

*4 gr sığırotu bir bardak kaynar suda belirli süre kaynatıldıktan sonra bu karışım günde 2-3 bardak içilebilir.

*İnce ince doğranan 5 tane incir , 4 bardak suda 15 dakika kaynatılır.10 dakika dinlenmesi beklendikten sonra sıcak olarka günde 3 bardak içilir.

*Ebegümeci otu, nane ve ıhlamur birarada kaynatılır ve bunun suyu içilir.“Zatürre Bitkisel Tedavi” için 11 Yorum

 1. nesrin diyor ki:

  Maranki hocaam sadece boğaz enfeksionu sanışıp ates baş ağrısıyla gelen zattüreden nasıl kurtulurum dr tedavim devam ediyor iğnrelerle onun yanında alacağom bitkisel beslenme cok aşırı ter atıyorum?

 2. Deniz diyor ki:

  Merhaba hocam,benim annem yatalak ve her iki-üç ayda bi zatürresi yineliyor. Sadece limon suyu içmekle kurtulabilir mi zatürreden?

 3. Esma diyor ki:

  merhaba hocam, 6 ay içinde bu ikinci zatürrre oluşum tekrar nüksetti hırıltı ve atamadığım balgam beni çok rahatsız ediyor. çok terliyorum doktor antibiyotik tedavisine başladı 6 aydır antibiyotik kullanmadığım gün yok. 40 yaşında bir öğretmenim neden iyileşemiyorum.Astımımda var

 4. arzu diyor ki:

  Hocam merhaba

  yeni doğmuş bebeğim anne karnında zatürre mikrobu kapmış. bir haftadır yoğun bakımda durumu iyiye gidiyor ama daha tam iyileşmedi hastaneden çıktktan sonra için bana ne tavsiye edersiniz?

 5. gönül diyor ki:

  26 haftalık 800 gr olarak kızım dünyaya geldi 2 yaşına kadar çok öenmli bir sağlık sorunu yaşamadık fakat kızım geçen hafta çok hastalandı ateş ve inanılmaz bir öksürük sıkışma nefes alamama doktor çok ciddi zatürre olduğunu ve hastaneye yatması gerektiğini söyledi herşey yapıldı biraz rahatladı ama hala hırıltı ve öksürük devam ediyor bitkisel olarak ne yapabilrim.zatem ciğerleri küvezde oluştu çok korkuyorum.küvezden çıktığında 6 ay ciğerlerin korunması için her ay bir iğne yapışmıştı 1 yaşından sonra gerek yok dediler ama 2 yaşında bu olduu yardım edin lütfen

 6. hasan diyor ki:

  hocam benım babam zaturiye olmus aşırı derecede terleme halsızlik ve halsızlık ve iştahsızlık var sizin onerılerinizi bekliyorum

 7. Handan diyor ki:

  Sayın hocam annemde zatürre belirtileri var bitkisel olarak nasıl beslenmesi gerekir iştahı yok. Su içmiyor balgamıni kolay çıkarması için ne yapabiliriz. Ne yese midesine dpkunuyor çiğ meyvesuyu bile. Sol kolu ve sol sırtı çok ağrıyor önerilerinizi acele bekliyorm (benmkisi bir ümit işte. Cevap alcagımı pek sanmıyrm ama bir şansımıdenim dedim hayrlı günler

 8. ümran avcı diyor ki:

  babam 67 yaşında akciğer kanseri ilk kemoterapiyi aldı fakat şimdide zatüre oldu antibiyotik tedavisine başladık.sizden bu konu hakkında yardımınızı bekliyorum.iyi çalışmalar..

 9. sevgi diyor ki:

  sayın hocam ben zatüre oldum dr. a gittim .şimdidi gebelik durumu da var yeni öğrendim.Ne tavsiye edersiniz?teşekkürler.

 10. hülya diyor ki:

  sayın hocam annem 61 yasında zatürre oldu hastanede yatıyor fakat 10 gündür iyileşmedi şimdi ciğerinden parça alacaklar çok korkuyoruz kanser olabılırmi ne yapmalıyız yardımcı olabilirmisiz

 11. betül çatal diyor ki:

  sayın hocam babam 39 yaşında zature teşisi kondu 10 gün arayla 3defa doktoru antibiyotik tedavisi uyguladı ama ilaçlar bitince aşırı terleme ateş iştahsızlk halsizlik ve kilo kaybı oldu 74 kilodan 3 ayda 62 kiloya düştü 9sene öncede hoşkin lenfoma hastalığı geçirdi kilo kaybı veterleme bizi huzursuz ediyo beni bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum Yapın