Verem İçin Şifalı Bitkiler

Verem hastalığı tarihinin bilinen en eski hastalıkları arasında yer alır.Bakterilerin yol açtığı veremin henüz tam sebebi bilinememektedir.Tedavisi olmasına karşın dünyada en çok ölüme yol açan hastalıklar arasında yer almaya devam etmektedir.Bundan bir süre önce verem hastalığında ölüm riski yüksekken 50 yıl önce geliştirilen aşı sayesinde verem hastalığına bir nebzede olsa çare olmuş durumdadır.Yinede verem ölümlere neden olmaktadır.
Verem hastalığı halk arasında ince hastalık olarakta bilinmektedir.Verem hastalığını tehlikeli yapan diğer önemli özelliği ise bulaşıcı hastalıklar arasında yer almasından ötürü ileri gelmektedir.Dünya üzerinde her yıl 3 milyon kişinin verem hastalığına bağlı olarka hayatını kaybettiği tahmin edilirken her yıl 8 milyon insanada verem teşhisi konulduğu tahmin ediliyor.
Verem hastalığına iyi gelen bitkiler.
-Meyan kökü dövüldükten sonra at kuyruğu bitkisi ilave edilerek yarım saat süresince kaynatılır.Sonrasında karışım sıkılarak posa elde edilir.Posaya bal ile badem yağı eklenerek macun kıvamını alması sağlanır.Yapılan macundan kahvaltı öncesinden 1 kaşık yenir.
-Deve yaprağı bitkisi ince ince kıyılır buna sinir otuda eklenerek yarım saat kaynatılır.Sonrasında karışım süzüldükten sonra elde edilen posata bal ilave ederek lapa haline gelmesi sağlanır.Yapılan lapadan yemek öncesinde 1-2 çorba kaşığı yenilmesi yeterlidir.
- Kuzukulağı otu, kenevir tohumları ile birlikte yirmi dakika süreyle kaynar suda pişirilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, şerbet kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şerbetten yemekten önce bir fincan içilir.

Aramalar:verem sifalı bitkiler

Yorum Yapın