Vajina, Rahim Mantarının Bitkisel Tedavisi

Vajinal mantarı kadınlarda çok yaygın görülen problemler arasında yer alır.Öyle ki her 3 kadından 2’sinde mutlaka hayatında rahim mantarı hastalığı ile karşı karşıya kalmıştır.Kadınları oldukça sıkıntıya sokar.Özellikle kaşıntı hissi bu hastalıkta çok büyük problem teşkil etmektedir.Vajinal mantar çok dikkate alınması gereken bir sorundur.Nitekim önemsenmez ise ilerleyen zamanlarda daha büyük hastalıklara yol açabilir.
Vajinal – rahim mantarının bitkisel tedavisi:
-Kaynamakta olan bir fincan suyun içerisine birer çay kaşığı helile ve şahtere otu atılır.Demlenmesi için bir müddet beklendikten sonra süzülerek içilir.
-Çörek otunun o küçük tanecikleri havanda iyice ezilir.Bir miktar su içerisine atılarak 15 dakika boyunca kaynatılır.Ardından demlenme işlemi gerçekleştirilir.Süzülür ve bir müddet dinlendirilir.Günde 3 fincan bu karışımdan içilir.
-Acı hıyarın kabukları soyulduktan sonra ezilir.Bahsi geçen bölgeye günde 2 kez olmak üzere ezilen acı hıyar sürülür.
-Beşparmak otu,adaçayı ve kekik bitkileri karıştırılarak 20 dakika süresince kaynar vaziyette olan su içerisinde bekletilir.Süzüldükten sonra elde edilen karışım şerbet kıvamını alıncaya dek balla karıştırılır.Günde 3 bardak hastalık geçinceye dek şerbetten içilir.
-Temiz olan bir kabın içerisine yarım kahve fincanı ölçüsünde kükürt ve 100 gram vazelin karıştırılarak merhem kıvamını alıncaya dek su ilave edilir.Günde 2 kez malum bölgeye yapılan merhem sürülür.Yorum Yapın