Nane Limon Faydaları

Nane Limon Hangi Hastalıklara İyi Gelir:

 • Nane limon karışımı halk arasında oldukça yaygın olarak kullanılan karışımdır.Sindirim bozukluğu sorunlarına oldukça güzel etkileri bulunuyor.Özellikle antispazmodik etkisi vardır.Yani spazmın giderilmesine faydası bulunur.
 • Halk arasında bilindiği gibi üşütme sorununa karşı da nane limon etkili ve yararlı bir içecektir.
 • Sindirim bozukluğu kaynaklı mide ağrılarında midedeki spazmı çözücü ve bulantıyı önleyici özelliği bulunur.Bununda en temel sebebi nane esansında bulunan mentoldan dolayı olmaktadır.
 • Mentolün ayrıca serinletici etkisi bulunmaktadır.Yalnız mentole karşı bazı çocuklarda yan etkileri bulunabilir.Bu yüzden bunu göze alarak kullanılmasında son derece fayda vardır.
 • Limon ortamı asitli hale getirerek taşıdığı faydalı minerallerden dolayı bir takım sindirime yardımcı olan emzimlerinden dolayı son derece yararlıdır.Kısacası nane ve limon karışımı sindirim için faydası oldukça büyüktür.
 • Antispazmodik etkisinden dolayı ortamı bakterilerinden arındırarak spazm sorunu çözerek insanın rahatlamasını sağlar.


Nane Limon Nasıl Yapılır
En az bir, en fazla iki tatlı kaşığı kurutulmuş ufalanmış nane bir bardak suya katılır. Bir bardak su ise bardakta değil cezvede olacak.
Sonra bir adet limon güzelce yıkanır. Yıkayıp temizlediğiniz limonun en fazla yarısı veya en az çeyreği dilim dilim kesilir, bu limon dilimleri de suya katılır.
Cezve ocağa konur. Kaynamaya başlayınca bir veya iki dakika kadar kaynatılır. Sonra çay süzgeci ile bardağa veya büyük bir fincana doldurulur. Şeker veya tatlandırıcı karıştırılarak sıcak sıcak çay gibi içilir.“Nane Limon Faydaları” için 2 Yorum

 1. yasemin diyor ki:

  gercektende cok faydalı oluyor nane lımon cayı özelliklede midede rahatlatıcı ve spazm giderio

 2. Şeyma diyor ki:

  Harika bir içecek herkez icmeli

Yorum Yapın