Kekemelik Bitkisel Tedavi

Kekemelik kişinin konuşmasının gerek akıcılık gerekse zamanla açısından kendi yaşına uygun şekilde bozukluk olması durumudur.Genelde kekemelik 2-4 yaş arası farkedilebilmektedir.Konuşmanın başlamasında, sürdürülmesinde problem yaşanır.Kişi konuşmaya başlayamaz.Başladığı zaman bunu sürdüremez.Ünlemler, kesilmeler söz konusu olabiliyor.Yada anlatmak istediği şeyi daha dolambaçlı yoldan anlatmaya çalışır.

Fizyolojik rahatsızlıktan dolayı konuşmanın gevşekleştiği ağız bölgesiyle ilgili problem olsada kekemelik söz konusu olabilir.Kekemelik rahatsızlığı olan örneğin; şarkı söylemede, şiir okuma gibi durumlarda kekemelik hali olmuyor.Bu nedenle fizyolojik durum söz konusu değil ama başka rahatsızlıklar stres,psikolojik ve endişe gibi durumlarda kekemelik ortaya çıkabilir.Kekemeliğin ortaya çıkmasına etki eden bazı faktörler bulunabilir.Bu faktörlerin ortadan kaldırılması kişinin konuşma bozukluğununda düzelmesine etki edebilir.

Kekemelik Bitkisel Tedavi
Malzemeler:
*Amber
*Hardal
*Kekik
*Cersiye
*Bal
*Çam sakızı
*Akır-ı karha

Hazırlanışı:
*Kurutulan cersiye yaprakları 20 dakika suda kaynatılır.Tülbent yardımıyla süzülen bu karışım bir müddet dinledildikten sonra rahatsızlık süresince devamlı hastaya içirilir.
*Amber ve çamsakızı havanda yada sert zeminde iyice ezilir.Macun kıvamını alıncaya dek bu karışıma bal ilave edilerek yoğrulur.Daha sonra bu macun yemeklerden sonra dilin altına sürülür.
*Hardal, kekik ve akır-ı karha bitkileri birlikte karıştırılarak bir miktar suda kaynatılır.Çay gibi demledikten sonra ağızda günde 5-6 defa gargara yapılarak kullanılır.“Kekemelik Bitkisel Tedavi” için 13 Yorum

 1. agresif diyor ki:

  yha sizin dediginizin hepsini yaptım ama maalesef hiç bir şey degişmedi sizce heyecan olabilirmi.:(:(:

 2. faruk diyor ki:

  konuşurken heyecanlanıyorummm buda kekmeliğe yol açıooo yardımcı olursanız minnettar kalırım şimdidedn çok tskler

 3. ferat diyor ki:

  hocam ben 8 yaşımda korkudan kekeme oldum ! bunların faydası olurmu

 4. mahmut yavuz diyor ki:

  selamun aleykum hocam,ben yaklaşık 15 senedir kelimelrde takılıyorum heyecanlandıgım zamn veya sitresli oldugum gün ben çok atkılıyoorum ve kendimi ifade edemiyorum hocam psikologlara gittim hocalara gittim fayda vermedi yakında evleniyorum hocam bende herkes gibi kdüzgün konuşmak istiyorum kendimi ifade etmek isatiyorum hocam allah rızası için bana bir fiki,r verin daima aklımda hep sıkıntı oluyo bana nere gitsem hep karşılaşıyuorum bu olayla hocam yardımıızını ve üstün fikirleriniş bekliyorum hocam zor durumdayım bitkisel bir çözümü varmı yada yazdıgınız bitkiler bu işe derman olurmnu cvp bekliyorum hocam

 5. mustafa diyor ki:

  hocam ben 5-6 yaşlarında kekeme olmuşum . şimdi 20 yaşındayım verdiginiz bitkilerle çözüm bulabilirmiyim?

 6. akın diyor ki:

  hocam, bende bu sorun 3 , 4 yaşları arasında başladı şimdi hala devam etmekte yaşım 18 bu karışımlı bitkilerden şifa bulablirmiyim daha önce psikolag ve psikiyatri doktorlarına ve hocalara gittim ama şifa bulamadım kendimi çok zor ifade ediyorum heyacandanmı heyacanı yenmenin yolları ve şifalı bitkiler varmıdır varsa nerden bulabilirim yardımlarınız için teşekkürler :)

 7. Yasin diyor ki:

  s.a. arkdaşlar bende kekemeyim bundan dolayı dereslerde bildiğim soruları hocaya dogru söylüyemiorum hoca bana oku diyince heyecandan terler akıtıp hep takılıp okuyorum ondan dolayı derslerimden sogudum bunu üstüne arkdaşlarm benimle dalga geçtikleri için okuma hevesimi yok ettiler acaba bu söylediginiz bitkiler kesin olarak tedavi edebilir mi ???

 8. Yasin diyor ki:

  arkdaşlar bu arada Ankara’da yaşayanlar bitkisel olmasa da bir tedavi yönü var ama para ile bunun yanında bazı şartları da var bunlara uymak isteyenler http://www.fonepsi.org/ buradan ögrenebilirsiniz ben buraya gittim tedavileri gerçekten işe yarıyor ama ben tembel oldugum için ve şartları bana çk zor geldigi için iileşemedim umarım siz iileşir siniz

 9. can diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENDE KEKEMEYİM. YABANCI BİLİM ADAMLARI PAGACLONE ADLI BİR İLAÇ CIKARTMIŞLAR. KEKEMELİĞE KESİM CÖZÜM DİYORLAR. BEN BUNU BİR İNTERNET SAYFASINDAN OKUDUM. EVET KEKEMELİĞİ KESİN YOK EDİCEK BİR İLAÇ BU.BU İLAÇI TÜREKİYEYE GETİRMENİN BİR YOLUNU BULALIM. PAHALLI BİR İLAÇMIŞ AMA BENİM KEKEMELİĞİMİ YOK EDİCEKSE PAHALLI OLMASINI GÖZÜM GÖRMÜYOR.

 10. CAN diyor ki:

  bu ilaç 300 kekeme üzerinde denenmiş ve tamamen yok etmiş.lütfen kekemeler olarak birleşelim. sağlık bakanlığa müracat edelim. bu ilaç her ülkede var tek türkiyede yok.ben soruşturuyorum cünkü.nasıl birleşiçez bu ilaçıı türkiyeye getirmek icin neler yapıcaz bilmiyorum. ama bu devlet bizim dururmuzu görsün artık.

 11. emre diyor ki:

  bu ilacı bende arıyorum nerden bulucaz veya nasıl getirtcez bilmiom YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

 12. Abdican diyor ki:

  Arkadaşlar bende heyecanlanınca kekelemeye baslıyorum derste ogretmen oku dıyınce stres oluyorum cok kekelıyorum bazen evdede oluyor ama fazla degıl heyecanlanınca cok sık oluyor yardım edermısınız :(

 13. SERKAN FATSA diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENDE KEKEMEYİM YANLIZ DEİLSİNİZ :)) PAGOCLONE DAHA DENEME AŞAMASINDAYDI TAM ÇIKTIMI BİLMİYORUM AMA KİMSESİ OMAYAN İNSANLAR ÜZERİNDE DENEME YAPTIKLARINI OKUMUŞTUM BİRARA .

Yorum Yapın