Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntı her insanda görülebilen bir durumdur.Ancak kaşıntıya neden olan bir takım faktörler bulunur.Kısa süreli kaşıntılar elbette normal iken uzun süreli devam eden kaşıntılı durumlar başta alerji olmak üzere bazı problemlerin habercisi olabilir.Sürekli kaşıntı problemi yaşayanlar için iyi gelecek bitkisel önerilerden faydalanabilir.İşte kaşıntı için bitkisel öneriler:
Kaşıntıya iyi gelen bitkiler:
-Bir miktar badem havanda iyice ezildikten sonra lahana ve kızılağaç ile birlikte suda karıştırılır.Daha sonra karışım süzülür elde edilen sıvı kaşıntı olan bölgelere sürülür.
-Defne bitkisinin dal,yaprak ve yemişleri suda kaynatılır.Sonrasında ılınması beklendikten sonra süzülme işlemine geçilir.Temiz bir bez ile elde edilen kür ıslatılır.Bez kaşıntı bölgelerine masaj yapmak suretiyle uygulanır.
-İyice rendelenen limon kabuğu hamam otu bitkiseyle karıştırılır.Ardından suda kaynatıldıntan sonra sılıldıktan sonra elde edilen posaya arpa unu eklenir.İşlem daha bitmedi.Merhem kıvamını alıncaya dek sirke ilave edilerek karıştırılmaya devam edilir.Yapılan merhem hergün kaşınan yerlere uygulanır.
-Frenk maydanozu suda demlendikten sonra süzülür. Elde edilen posa krem kıvamına gelinceye kadar badem yağı ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan melhemden kaşınan yere masaj yapılarak sürülür.Yorum Yapın