Karın Ağrısı Bitkisel Tedavi

Karın ağrısının nedenleri: Ani halde bastıran karın ağrısına akut karın ağrısı denir.Akla gelebilecek başlıca nedenler.Apandisit, bağırsaklarda tıkanma, mide, bağırsak veya diğer sindirim sistemlerinde delinme vb durum olması nedeniyle karın ağrısı gerçekleşebilir.Bunlar arasında özellikle apandisit nedeniyle karın ağrısı görülme sıklığı oldukça fazladır.
Mide kanaması, safra kesesinde bulunan taş ve bu taşın safrayı tıkaması sonucunda karın ağrısı olabilir.Sürekli karın ağrısından şikayetçi olan hastaların mutlaka iç hastalıkları uzmanına muayene olmasında son derece fayda bulunur.Karın ağrısına neden olan faktörlerin altında yatan ciddi sorunlar olabiliyor.Her hastalıkta erken teşhis çok önemli olduğu için işimizi sağlama alıp doktora görünmemizden dolayı hiçbir zararla karşılaşmayız.
Tabi her karın ağrısının altında yatan ciddi problemler de olmayabilir.Genelde kısa sürei olan ve sıklıkla görülmeyen karın ağrıları yenilen gıdalardan ileri gelmektedir.Eğer karın ağrısı sorununuzun önemli bir problem teşkil etmeyeceğini düşünüyorsanız aşağıdaki pratik bitkisel tariflerden yararlanabilirsiniz.

Karın Ağrısının Bitkisel Tedavisi:

 • Çörek otu havanda iyice dövüldükten sonra bal ile karıştırılmasıyla birlikte macun kıvamının alınması sağlanır.Bu macun hergün yenir.
 • İnce kıyılmış olan raziyane otu bir fincan suda bir müddet kaynatıldıktan sorna günde 3 kere bu karışım içilir.
 • Bir çay kaşığı tarçın bir fincan suyun içinde bir süre kaynatılır.Kaynatılan bu karışımdan günde 3 öğün içilir.
 • Orta boydaki çam kozalağı 1 litre suda kaynatılmasından itibaren bu kür günde 3 fincan içilir.
 • 1 çay kaşığı tarhum otu havanda dövülüp toz haline getirildikten sorna süzme bal ile karıştırılarak macum kıvamına gelmesi sağlanır.Bu macun hergün yenir.
 • Bebeklerdeki karın ağrılarına karşın arzu edilen miktarda badem içi iyice dövüldükten sonra sütle karıştırılarak içilir.

 “Karın Ağrısı Bitkisel Tedavi” için 3 Yorum

 1. pınar diyor ki:

  slm ahmet hocam,sizi severek izliyoruz.
  ben izmir den pınar 26 yaşındayım,bekarım
  benim sorunum 10 gündür karın ağrısı çekiyorum,ilaçları kullanma ma rağmen bir türlü geçmedi, tahlil yaptırdım bişey çıkmadı, bana lütfen acil birşey önerebilirmisiniz

 2. serap diyor ki:

  merhaba,

  benim şikayetim de göbeğimdeki sancı , bu beni çoğu zaman halsiz bırakıyor ilaçlar ile bir çözüme ulaşamadım .2 gün önce şişliğim de vardı ne yaptysam geçmedi bir tanıdığımın göbeğime yaptığı masajla rahatladım ancak göbek deliğim çok sancıyor ne yapabılırım ovmanın zararı olur mu?

 3. serap diyor ki:

  lütfen bi cevap rica edıorum göbeğimin sancısından kıvranıyorum göbek düşmesi için yapıldığı gibi birine göbeğimi çektirsem zararı olur mu karnımı ovdukları zaman hafifliyo yoksa duramıyorum şişliğinden

Yorum Yapın