Kalın Bağırsak Hastalıkları Bitkisel Tedavi

Çok çeşitli kalın bağırsağa bağlı hastalık türü vardır. Ülseratif kolit, ishal, kalın bağırsak iltihaplanması, karın ağrısı, kabızlık, megakolon gibi daha da artırılabilir derece kalın bağırsak nedeniyle oluşun hastalık çeşidi bulunur. Vücutta kalın bağırsağın görevi ise oldukça önemli işlevleri vardır. Tabi önemli görevlerden en ciddi olanı ise kuşkusuz sindirim aşamasında üstlendiği roldür. Diğer önemli görevlerinden biri ise su emilimini üstlenmisidir. Su emilimi görevide oldukça önemli görevler arasındadır.

Kalın bağırsak hastalıkları için aşağıda bitkisel önerileri dikkate alarak deneyebilirsiniz. Ama kesinlikle doktor gözetiminden geçtikten sonra yan tedavi olarak bitkisel tedavileri denemeniz önerilmektedir.

*Kudret narı bal ve zeytinyağı ile karıştırılarak yenir.
*5’er gram ahududu ve böğürtlen ezildikten sonra 1 bardak portakal suyu ile karıştırılarak içilir.
*50 gram kına bitkisi toz haline getirilerek 1 litre üzüm sirkesiyle karıştırılır. 3 hafta cam kavanozda muhafaza edilerek bekletilir. Bekletilen karışım yemeklerden önce 1 fincan içilir.
*10 gram salep 1 bardak taze sütle kaynatılır. Kaynatılan karışıma bal ilave edilerek tüketilir.
*Yemek öncesinde kuşburnu reçeli ile 1 tatlı kaşığı pekmez yenebilir.
*“Kalın Bağırsak Hastalıkları Bitkisel Tedavi” için Bir Yorum

  1. ahu köse diyor ki:

    annemde kalın bağirsak sendıromu var dedi doktorlar.ilaç alıyor aldığı günden beri ölüyor annem .yardım edin lütfen allah rızası için annemin derdine çare olun yalvarırı
    05055673444

Yorum Yapın