İbrahim Saraçoğlu Keten Tohumu

Bitkiler konusunde en uzman olan kişilerin başında gelen İbrahim Saraçoğlu keten tohumunun kullanımıyla ve keten tohumdan maksimum faydayı nasıl sağlarız hakkında bilgiler verdi.Zira keten tohumundan fayda sağlamak isterken yanlış kullanım sonucu ile kendinize zarar verebilirsiniz.Bu bitkiyi kullanırken çok ama çok dikkatli olmanız gerekir.İşte İbrahim Saraçoğlu’nun uyarıları:
Keten Tohumu Kullanımı:
-Öncelikle keten tohumunu zayıflama amaçlı kesinlikle kullanmamalısınız.
-Keten tohumunu günlük 2-3 çay kaşığı ölçüsünü geçmeyecek şekilde kullanmalısınız.Nasıl ki aşırı ilaç kullanımı faydadan çok zarar sağlıyorsa keten tohumuda aynı şekildedir.
-Aşırı keten tohumunun kullanımı bağırsaklara hasar verebilir.
-Keten tohumunun kullandığı bitkisel kürlerde malzemeler aynı şekilde değiştirilmeden kullanılmalıdır.
-Keten tohumunun kullanım şekli şöyle olmalıdır. Günlük olarak, 1 çay kaşığı keten tohumu, havanda dövülür. 1–2 yudum su ile tüketilir. 1 ay kullanılıp, 10 gün ara verilir. Sonra istenirse 1 ay kullanıp 10 gün ara verilerek kullanılır. Bunun sebebi ise, kürün alışkanlık yapmamasıdır.“İbrahim Saraçoğlu Keten Tohumu” için Bir Yorum

  1. derya diyor ki:

    keten tohumu 5 aylık bebek için kullanılırmı .. sbep: balgamı var broşlar biraz tıkalı … nasıl kullanabilirim ilaç kullanmak istemiyorum ..

Yorum Yapın