İbrahim Saraçoğlu – Gut Hastalığı Kürü

Gur bir eklem hastalığıdır.Bazı Osmanlı padişahlarının ölümününe neden olması sebebiyle kral hastalığı olarakta bilinir.Romatizma hastalığından daha ağrılı hastalıktır.Gut hastalıklarında krizi önlemek için protein ağırlıklı besinler tüketilmesine özen gösterilmelidir.

Gut hastalığına neden olabilecek bazı faktörler; alkol kullanımı,yorgunluk,ani ve şiddetli hastalık geçirmek,çok sıkı uygulan diyetler,bazı besinlerin çok sık tüketilmesi gibi nedenler gut hastalığını tetikleyen faktörlerden bazılarıdır.

İbrahim Saraçoğlu’nun gut hastalığı için biberiye kürü:

1 su bardağı klorsuz olan suyu kaynattıktan sonra içine bir tatlı kaşığı biberiye ilave edin.9-10 dakika bu karışımı kaynattıkta sonra ılımaya bırakın.

Ilınmasından itibariyle süzün her akşam ve sabah yemeklerinden yarım saat veya 2 saat önce bu karışımı için.Bu kürün her gün taze olarka hazırlanması gerekir.Küre ilaveten şeker,tuz vs gibi karışım katmaktan uzan durmanız önerilir.15 gün bu kürü uygulamaya devam etmeniz gerekir.Daha sonra hastalıkta ki etkisine göre devam edip etmemek size kalmıştır.Yorum Yapın