İbrahim Saraçoğlu – El ve Ayak Mantarları Kürü

Güzelliğimizin bir düşmanı ayak ve el bölgemizde baş gösteren mantarlarlardır.İlk olarak ayak ve elde kaşıntı ile kendini ortaya çıkaran mantar gereken önemin verilmemesi sonucu kaşıntı daha hızlı olur ve yayılmaya başlar.Aralıksız olarak doktorun önerdiği kremler mantarlı bölgelere uygulanmalıdır.

Mantarın oluşumuna zemin hazırlayan faktörlerin başında ayağın gereğinden fazla nemli kalmasıdır.Mantarlardan kurtulmak mümkün ama gereken ortam yine sağlandığında ortaya çıkması oldukça olasıdır.

El mantarı ise aynı ayakta olduğu gibi başlıca nedenlerinden biride nemli ortamdır.Özellikle bulaşık deterjanları ve çamaşır suyuna maruz kalan ellerde görülme riski fazladır.Avuç içi ve el bölgesinde kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtileri bulunur.Daha sonra elde beyaz lekeler oluşur.Mantarın ciddiye alınması gerekir bu nedenle önce doktora başvuranızı daha sonra aşağıda ki önerdiğiniz kürü kullanmanızı tavsiye ederiz.

İbrahim Saraçoğlu Mantar Kürü:

4-5 kaşı aynısafa bitkisine 4-5 kaşık su ilave edilir.Kısık ateşte bu karışım lapa halini alıncaya kadar karıştırılmaya devam edilir.

Dinlemeye bırakıldıktan sonra ılık hale gelmiş olan bu kür mantarlı olan bölgeye tamamen kapatacak şekilde doğrudan ya da bir tülbent yardımıyla uygulanır.Bir müddet beklenir ve suyla bölge temizlenir.

Aramalar:el ve ayak güzelliğimizin düşmanı mantaribrahim saraçoğlu ayak mantarı tedavisi

“İbrahim Saraçoğlu – El ve Ayak Mantarları Kürü” için 2 Yorum

  1. Elif İpekel diyor ki:

    merhaba benim ayak tırnaklarım siyah çıkıyor dipten kesiyorum törpü yapıyorum fakat çare bulamadım ve de tahlil yaptırttım fakat sonuç alamadım bana yardımcı ola bilir seniz memnun olurum..

  2. ali özen diyor ki:

    benım yüzümde ve başımda mantar var hankı bıkılerle tedavı olabılırım ilaçla gecı tedavı oluyor son terarlıyor

Yorum Yapın