Hiperaktiflik Bitkisel Tedavisi

Hiperaktiflik son yıllarda sorun olmaya başladı.Her aile çocuğunu hareketli gördüğünde acaba çocuğumda hiperaktiflik sorunu mu var diye doktorların kapısını çalmaya başladı.Elbette her hareketli çocuğa hiperaktif diye teşhis koymak yanlış olur.Çünkü çocukların yaşları ve genel psikolojileri itibariyle hareketli olmaları çok doğaldır.Eğer hiperaktif diye şüphe bulunduyorsanız en iyi teşhisi yine siz koyacaksınız.Çocuğun yoksa normal yaşına oranla mı hareketli olduğu yoksa dikkat bozukluğu ve yanında getirmiş olduğu hiperaktiflik nedeniyle mi hareketli olduğunu bulmak ailelerin elinde olan durumdur.
Hiperaktiflik belirtileri
-Başına geleceği işi düşünmeden yapar.
-Başlamış olduğu bir işi tamamlayamaz.
-Agresiftir dikkati çabuk dağılmaya oldukça müsait olur.
-Bir işe konsantre olmakta fazla zorlanırlar.
-Hareketsiz durmakta zorluk çekerler hatta uykuda bile hareketli olurlar.
Eğer sizde çocuğunuzda bu tip belirtiler gözlemliyorsanız doktora başvurmanız önerilir.Doktorun yönlendirmesi ile gerekirse psikolojik yardım alabilirsiniz.Alternatif tedavi olarakta bunu deneyebilirsiniz.
Hiperaktiflik bitkisel tedavisi
Hipetaktif çocuklarda için bitkisel tedavi sadece alternatif olmalı.Bunun amacı çocuğu sakinleştirmeye yaramasıdır.
-Hodan ve kestereden eşit miktarlarda karıştırarak yapacağınız çayı günde 3 defa çocuğunuza içirirseniz sakinleştirici özelliği olacaktır.
-Kekik yağı içeren kapsüllerden elde edip çocuğunuza uygularsanız hiperaktifliğin getirmiş olduğu dikkat eksikliği için yardımcı olur.
-Hergün 250-500 mg hodan yağı ve çuhaçiçeğini besin takviyesi olarak kullanabilirsiniz.

Aramalar:hareketli çocuğu sakinleştirmek için bitkiselhareketli çocuklar için bitkiselhareketli çocuklara sakinleştirici bitkişerhiperaktifliğin bitkisel tedavihiperaktivitede sakinlestirici bitkiler

“Hiperaktiflik Bitkisel Tedavisi” için 3 Yorum

  1. rabiya sağlam diyor ki:

    hiperaktif ve dikkat eksikliği olan bir oğlum var 6 yaşında konuşma bozukluğuda var bunun için ne önerirsiniz ltfn cvp verin

  2. rabiya sağlam diyor ki:

    lütfen en kısa zamanda cvp verin oğlum yerinde duramıyo

  3. rabiya sağlam diyor ki:

    sizden cok acil cevap bekliyorum ne olur cevap verin lütfennnnnnnnnnnnnn

Yorum Yapın