Çıban Tedavisi, Çıbana Ne İyi Gelir, Çıban Neden Olur

Çıban neden çıkar
Çıban sırt, boyun, kalça hatta yüz gibi bölgelerde çıkabilen çıkan bölgede ağrıya sebep olan boyutları birbirinden değişik görülebilen bir problemdir.Çıbana neden olan ana faktör ise mikroplardır.Çıban devamlı kendini yenileyerek değişik yerlerde çıkar.Beslenme biçiminde yapacağınız değişiklikler çıban için olumlu etkiler yapar.Özellikle peynir tüketiminden mümkün olabildiğince uzak durmak çıban probleminde oldukça önemli bir husustur.
Çıban Tedavisi
-Bir tane normal büyüklülerde soğan külün içerisinde atılır.Ardından ortasından kesilerek çıban görülen bölgeye sürülür.
-Bir adet inciri ikiye böldükten sonra bir bardak sütün içerisine atarak bir müddet kaynatılır.Ardından sütün içerisindeki incir alınarak çıban olan bölgeye konur ve sarılır.
-Böğürtlen yaprağını kuruttuktan sonra havanda dövülerek toz haline getirilir ardından has zeytinyağı ile karıştırılır çıbanlı bölgeye sürülür.
-Dört bardak suya 2 su bardağı kepek konup, lapa yapılır. Sonra gaz bezine konup, çıbanın üzerine sarılır. Aynı işlem çıban patlayıncaya kadar devam edilir.
-Bir tutam hardal tozu yada hardal pişirilerek çıbanlı bölgeye uygulanır.Yorum Yapın