Ayak Ağrısı Bitkisel Tedavi

Bir çok sebepten dolayı ayak ağrısı problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Ayak ağrısına en çok sebep olan etmenler uzun süre ayakta kalma,ağır yük taşıma,uzun süre yürüme genelde ayak ağrısına en çok neden olan durumlar arasında sayılabilir.Ayağınızın hangi bölgesinin ağrıdığıda önemlidir.Sürekli olarak ayak bileği ağrısı çekiyorsanız mutlaka doktora gitmeniz gerekir.Bunun altında yatan başka bir sorun olabilir.Ayak parmaklarınız mı ağrıyorsa o zaman ayakkabınızı bir gözden geçirmeniz önerilir.
Ayak ağrısı bitkisel öneriler:
-Amonyak,zeytinyağı,ispirto ve kafurdan her biri 50 gram olacak şekilde karıştırılır.Yapılan doğal karışım ağrıyan ayak bölgelerine masaj yapılarak uygulanır.
-Ayaklarınızı rahatlatmak ve ağrısını geçirmek için üzerlik tohumunu kaynattıktan sonra içerisine sirke ilave edin.Karışımı masaj yaparak ayak bölgesine uygulayın.
-Udülkahr kökünü iyice ezip toz haline getirerek suda kaynatın.Su iyice azalıncaya kadar kaynamasını sağlayın.Su azaldıktan sonra zeytinyağı ilave edin.O da azalınca karışım hazır.Yapılan yağı şişede muhafaza ederek ayak ağrısı görüldüğü zaman uygulayabilirsiniz.Yorum Yapın