Ahmet Maranki Salatalık Maskesi

Çağımızın özellikle bayanlarda takıntı boyutlarına varan sorunlarından biride güzelleşmektir.Kimileri güzelleşmek adına küçük bir serveti gözden çıkarıp estetik cerrahların kapıların sık sık aşındırırken kimileride herkesin bütçesinin rahatlıkla erişebileceği ev yapımı maskelerle güzelleşmek peşinde.

Bu durumla ilgili tecrübeli bayanlar mutlaka bilirki salatalık cilt için oldukça özel sebzedir.Hemen hemen her cilt maskesinde mutlaka salatalık kullanılır.Cilt için son derece sağlıklıdır.Profesör Ahmet Maranki bitkiler konusunda devrim yaratan isimde elbette salatalığın bu şifasını çok önceden biliyor ve kitaplarında oldukça sık yer veriyor.İşte Ahmet Maranki’nin bir kitabından derlenen salatalık maskesi.

Ahmet Maranki Salatalık Maskesi:

Kaynamış sütün içinde ufak ufak dilimlenen salatalık 2 saat kadar bekletilir.Geçen bu sürenin ardından ince bir bez yada tülbent yardımıyla suyu çıkarılarak bu karışım dolapta muhafaza edilir.

Sabahları yüzünüzü gül suyu ile temizledikten sonra pamuk yardımıyla daha önce dolaba koyduğumuz bu karışım yüze uygulanır.Yüzünüzü tamamen kaplayacak şekilde bu uygulamayı yaptıktan sonra ciltte kuruması beklenir.Gül suyu ile temizlenir.Her 2 saatte bir yapmanız önerilir.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir.

Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”Yorum Yapın