Ahmet Maranki Kas Erimesi Bitkisel

Kas erimesi hem kas hastalıkalrının hemde sinir sistemindeki çeşitli bölgelerin tutulması sonucu gerçekleşebilir.Omur ilikteli motor hücrelerden başlayıp kök denilen ana sinirler ve çevresel sinirlerden kasa kadar ulaşır.Bu bölgedeki hastalıkların hepsi kas erimesine neden olabilir.Yani omur ilikteli ön boynuz denilen motor hücrelerini tutan hastalıklar , fıtıklar, çevresel sinir sistemi hastalıkları kas erimesine sebep olabilir.

Anatomik dağılımda çok çeşitli durumlarda kas erimesine neden olabilir.Genetik, metabolik, bağ dokusu gibi hastalıklarda yine kas erimesini sağlayan bir takım etmenlerden bazılarıdır.

Kas erimesi aynı zamanda bazı hastalıklarında belirtisi oalbilmektedir.Genetik hastalıkları bunlardan sadece biridir.Oldukça fazla çeşit genetik hastalığı bulunur.Genetik dışında enfeksiyona yada bağ dokusu hastalıklarına bağlı olarak görülme olasılığı yüksektir.Kullanılan ilaçların yan etkisi olarakta ortaya çıkabilir.

Ahmet Maranki Kas Erimesine karşın bitkisel tedavi:

*Soya fasulyesi kas erimesinde oldukça etkin rol oynar.Bu yüzden soyayı kaynattıktan sonra suyunu içebilirsiniz.Fasulyesini de yemek olarak tüketebilirsiniz.

*Hardal yağı ve biberiye yağını kas erimesi olan bölgelere sürerek üstünü streç filmi ile iyice sarın.Bir kaç saat bu şekilde bekletildikten sonra temizleyebilirsiniz.

*Sülük tedavisi son derece faydalıdır.Ama bunu kendi başınıza değilde uzman kişiler gözleminde yapmanız önerilir.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir.

Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”“Ahmet Maranki Kas Erimesi Bitkisel” için 5 Yorum

 1. fitoterapistkemal diyor ki:

  Kas Erimesi ve Kas Hastalıkları

  kas hastaligi tedavisi tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

  KAS HASTALIĞI NEDİR?
  Kas hastalıkları, vücudun hareket etmesini sağlayan kasların doğrudan tutan hastalıklardır. Yani kas hücrelerinin kendileri hastalanmışlardır ve ortaya çıkan belirtiler yalnızca bu duruma bağlıdır. Kasın kendi hastalığına miyopati denilmektedir.

  KAS ERİMESİ BİR HASTALIK DEĞİLDİR
  Kas erimesi, vücudumuzu hareket ettiren kasların hacminde küçülmedir. Bu durum yalnızca kasın kendi hastalıkları nedeni ile ortaya çakmaz. Kas ile ilişkisi olan sinirler, sinirlere emir veren omurilik ve beyin dokularının hastalıklarında da kaslar erir. Örneğin boyun fıtığında, fıtığın ilgilendirdiği kaslarda erime olabilir. Multiple skleroz adı ile bilinen beyin hastalığında da geç dönemde kaslar erir. Beyinde damar tıkanıklığı da sonuçta benzer bir görünüme neden olabilir. Eğer belli kaslar kullanılmazsa da kaslar eriyebilir. Veya polinöropati adı verilen sinir hastalıklarında el ve ayak kasları eriyebilir. Buna çok sayıda örnek eklemek mümkündür. Bu durumların hiçbiri kasların hasta olduğunu göstermez. Başka bir durum nedeni ile kasların etkilendiğini düşündürebilir.Aslında kas hastalıklarında kaslarda erime en önemli belirti değildir ve oldukça geç ortaya çıkar

  KAS HASTALIKLARININ BELİRTİLERİ NELERDİR?
  Kaslarımız vücudumuzu hareket ettirmekle yükümlüdür. Bu nedenle kas hastalıklarında güçsüzlük olur ve başlıca hareketlerimiz etkilenir. Öncelikle gövdeye yakın kalça ve omuz çevresindekiler olmak üzere çok sayıda kas etkilenebilir. Örneğin merdiven/yokuş çıkma, kopma, yürüme, kolları kaldırma, başı yastıktan kaldırma, bazen gözkapaklarını açma, yutma, soluk alma etkilenebilir. Bazı kas hastalıklarında ise miyotoni adı verilen, kasın gevşeme güçlüğü söz konusudur. Bu durumda hasta ilk hareketlerde tutukluk yapar, harekete devam ettikçe rahatlar. Bazen de yürüme, koşma gibi eylemler sırasında normalden çok daha şiddetli bir yorulma ve aşrı, hatta bazen tükenme yaşayabilir. Sinirlerle kasların birleştiği bölgedeki hastalıklardan myasthenia gravis, daha hafif olarak ise kasılma sırasında enerji sağlayan sistemlerin (glikojen yıkılması, mitokondri) hastalıkları tipik örneklerdir. Kasılma sırasında hücredeki yağların yakılmasında sorun var ise açlık, belirtileri çok artırır. Bazı nedenler ise çok yaygın kas yıkımına neden olarak idrar renginin çok koyu olmasına neden olabilir (miyoglobinüri).

  Kas erimesi hastalığı tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

  Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

  Lütfen Okuyunuz..!

  Şimdiye kadar çaresiz kaldığınız herhangi bir hastalığı şifalı bitkilerle yenebilirsiniz, Tabi ki şifalı bitkilerle alternatif çözüm ararken mutlaka tıp doktorlarının tavsiyesi ve gözetiminde olmalıdır. çünkü biz tıp doktoru değiliz. Şunu unutmayalım kanser olsun hepatit olsun çaresi olmayan bir hastalığınız olsun mutlaka alternatif olarak şifalı bitkilerden faydalanabilirsiniz ama doktor tavsiyesi ve gözetiminde olmalıdır.

  Şimdiye kadar çaresiz kaldığınız hastalığınızı şifalı bitkilerle yenebilir bundan sonraki hayatınızı daha huzurlu ve sağlıklı geçirebilirsiniz. Önce doktorunuza gidiniz, doktorunuz tavsiye ederse bize geliniz. Bu alternatif tıp doktorlarının gözetiminde olmalıdır çünkü bizler doktor değiliz acizane hastalara hastalılarıyla ilgili yardımcı oluyoruz. Bizler tedavi etmiyor tedaviye yardımcı oluyoruz.

 2. ahmet idris ulutaş diyor ki:

  kas erimesi ve kas hastalığında; kasları besleyen vitaminler ve beyinden vucuda dağılan sinir hücre yapılarını beslemek ile mümkün olur. Ayrıca damarlardaki kanın kalitesini yükseltmek lazımdır. Bunlar konuya hakim tıp doktorları denetiminde olmalıdır.Fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş.İLKE eczanesi adana.

 3. MERVE diyor ki:

  kardeşim 10 yaşında kas erimesi hastalığı var yürümekte,köşmakta,merdiven çıkmakta güçlük çekiyor doktorlar tedaavisinin olmadığını söğlediler ama sizin sayfanızda bu hastalıkla ilgili bitkisel çözümler olduğunu okudum bize lütfen yardımcı olurnusunuz.

 4. kübra diyor ki:

  babam kas erimesi ytuzunden su an kotu bi durumda halbuki yeni teshis koyuldu..tedavisi yok dediler …burda var deniliyor biri yardımcı oolabilir mı bu konuda….

 5. kübra diyor ki:

  ananemde kas hastalığı var,kollarını hareket ettiremiyor.zatürre hastalığı yüzünden iki aydır yogunbakımda yatıyor.zatürre hastalığı geçmesine rağmen solunum almada güçlük çekiyor.yapılan araştırmalar neticesinde kas hastası olduğu ve çaresinin de olmaığı söylendi.zaman sonra konuşamaz,yiyip içemez ve hareket edemez denildi.bu hastamız için ne yapabiliz bilmiyoruz bize yardımcı olurmusunuz lütfen..

Yorum Yapın